Obec Podhájska se nachází na jižních výběžcích Pohronskej pahorkatiny s průměrnou nadmořskou výškou 170 metrů. Nejvyšší položené místo má 288 m n. m. a nejnižší 161 m n.m. Patří do Novozámeckého okresu a do Nitrianského kraje. Leží na železniční trati mezi Levicami a Šuranmi. Sousedí s obcemi Trávnica, Radava, Pozba a Veľké Lovce.

Termální koupaliště s léčivou slanou minerální vodou, která zde byla objevena v 70. letech minulého století, je raritou nejen v rámci Slovenska. Je zde sedm bazénů, z toho dva plavecké a taktéž tobogán.

Charakteristika vody termálního koupaliště: voda je bohatá na sodík, draslík, vápník, železo, hořčík. Má slanou chuť, teplota vody v jednotlivých bazénech dosahuje 33 – 36 °C, u pramene až 80 °C.

Termální voda, která je slaná, léčivě působí na lidi, kteří trpí průduškovými chorobami a chorobami dýchacích cest. Ve vodě se vyskytuje prvek lithium, který napomáha léčbě dny, dále jsou to jodidy, které stimulují štítnou žlázu. Ve vodě jsou zastoupeny sloučeniny vápníku působící na doléčení zlomenin, dále jsou to bromidy zmírňující bolestivé stavy. Termální voda světového unikátu dobrě působí na lidi trpící revmatizmem, cévními a kloubními enemocněními, přetrvávajícími bolestmi páteře. Jsou zde zastoupeny sírany, které napomáhají při léčbě ekzémových onemocnění a psoriázy.

V roce 2003 byla provedena kompletní rekonstrukce vrtu a zimního bazénu. Taktéž bylo vybudováno relaxační centrum. V tomto roce byl vybudován také vířivý bazén s hydromasáží a výřivkou. V roce 2009 byla realizována kompletní rekonstrukce léčebného bazénu – bazén byl zvětšen a potažen antikorozní úpravou. Od roku 2012 je v provozu nové Wellness centrum Aquamarín. Na rok 2013 je naplánována výstavba vodního parku pro děti a mladé lidi.