Rozhodli jste se pro dovolenou v Podhájské? Skvělý výběr. Kromě známého termálního koupaliště, římských lázní a Wellness centra toto místo nabízí i další atrakce a možné výlety.

Ty nejlepší jsme pro Vás shrnuli na této stránce.

Když jste si už vybrali – rádi Vás u nás v penzionu Green Houses Podhájska ubytujeme a odvezeme zcela zdarma.

Mariánska čelaď – 4 km

Je to malá pustina, patřící k Veľkým Lovciam. Byl tu Pavlínský klášter zmíněný již v roce 1210. V současnosti je to vyhledávané místo, hlavně lidmi z okolních dědin, pro krásné prostředí, výhled na nejbližší okolí i pro ticho. Každoročně v létě se tu setkávají mladí lidé, kterí se snaží zachránit alespoň budovu klášteru, která se zachovala, malými úpravami.

Topoľčianky – 44 km

Obec v údolí Hontianskeho potoka pod výběžky Pohronského Inovca, 5 km na sever od Zlatých Moraviec. Topoľčianky jsou zajímavé hřebčínem, který je známý chovem arabských, lipicánských, huculských a sportovních teplokrevních koní. Je tu také zubří obora, která byla založena v roku 1958. V Topoľčiankach vznikli i Čapkovi Rozhovory s T. G. Masarykem, který obec často navštěvoval.

Tesárske Mlyňany – 32 km

Zahradník, přítel zahrady, dendrolog i majitel zde získají dojmy, jaké jim neposkytne žádná jiná zahrada ve Střední Evropě..“

Milovníci přírody se zajisté potěší procházce v arboretu v Tesárskych Mlyňanoch. Je to největší arboretum ve Střední evropě, kterého historie sahá až do roku 1900. V jeho areálu stojí zámeček, který slouží botanikům. Nachází se zde velmi staré dřeviny i rostliny, můžete si prohlédnout Evropskou a Japonskou zahradu, Kanadský les.

Město Nitra – 38 km

Nitra je starobylé město, kde je možnost s bohatou historií. Za návštěvu určitě stojí Nitriansky hrad, ve kterém sídlí nitranský arcibiskup. Město Nitra je kolébkou slovanského křesťanství, které k nám přinesli v roce 863 Cyril a Metod-Solúnský bratři z Byzancie. Nitra je také centrem kultury. Sídlí zde divadlo Andreja Bagara. Zajímavý výhled na město nabízí nitranská kalvárie. Turisti zase můžou absolvovat mírně náročný výstup na najvyšší vrch Nitry – Zobor, kde se nachází vysílač.

Ostrihom (Maďarsko) – 66 km

Z Podhájskej 60 km na jih na břehu řeky Dunaj leží Štúrovo, které je hranicí mezi Maďarskem a Slovenskem. Na maďarské straně Dunaje stojí překrásná Ostrihomská kapitula ze které je výhled na řeku Dunaj a jednu z nejkrásnějších částí Maďarska. Tato kapitula sloužila jako korunovační místo pro všech uherských panovníků. Odtud asi 58km se nachází hlavní město Maďarska – Budapešť.

Město Levice – 25 km

První písemní zmínka o Levicích je z roku 1156. Dominantou města je hrad ze 13. století, kde je v současnosti instalované Tekovské muzeum. U města Levice je zpřístupněn veřejnosti starobylý Bohunický mlýn, který je naší kulturní památkou. Ve středověku byli Levice významním řemeslným centrem, které bylo navázáno na zemědělské okolí. Známé jsou Levické vinařské závody a okolité vinohrady.

Banská Štiavnica – 69 km

Banská Štiavnica patří mezi nejstarší slovenské středověké hornické města. Město doslova dýchá histórií a je jí cítit doslova pod nohama – středověké centrum je pokryto klasickou kamennou dlažbou. Dominantami Štiavnice jsou Starý a Nový zámek, náměstí s morovým sloupem a kalvárie. Známý je i hornický festival – Salamander. Na místním amfiteátru bývají vystoupení folkových a country kapel. Banská Štiavnica je zapsaná a chráněná UNESCO-em.

Svätý Anton – 71 km

Muzeum ve Sv. Antone je celoslovenským mysliveckým muzeem a má mnohé aktivity. Zpřístupňuje vývoj a současnost myslivectví na Slovensku a dějin rodů Koháry a Coburg. V oblasti myslivosti, výzkumu dějin rodů Koháry a Coburg spolupracuje s odbornými institucemi na Slovensku i v zahraničí.

Myslivecká expozice je největší svého druhu na Slovensku, obsahuje nejen množství vzácných trofejí zvěři, ale také bohatou sbírku historických loveckých zbraní, obrazů, uměleckých předmětů, knih, časopisů a fotografií.